Робота з безпеки життєдіяльності

28.12.20

БЖД перед зимовими канікулами





















11.11.2020 

“Будьте обережні на залізниці”

 

Якщо подивитися на карту України, то побачите, що вона покреслена лініями залізниць. Вони немов гігантські вулиці, по різні боки яких розташовані міста і села, станції і полустанки.

Залізниця не проходить через наше село. Але при поїздках в Київ, Полтаву, всі ми користуємось послугами залізниці і тому слід знати і дотримуватися правил поведінки на залізницях.

Спробуйте уявити себе на місці  машиніста, який побачив на рейках підлітка. Машиніст не в змозі, як шофер, крутнути кермо вправо чи вліво. Непросто і зупинити потяг. Останнім часом незрівнянно зросла швидкі­сть руху потягів. Вона досягає 100км на годину. Навіть після гальму­вання до повної зупинки потяг продовжує рухатись не менше кілометра.

Не всі знають, що при сучасних швидкостях потягів утворяться по­вітряна хвиля, яка може затягти під колеса людину, що стоїть на краю платформи. Теж саме може трапитися і в зоні між двома зустрічними потягами, потужні потоки повітря можуть також збити з ніг і смертель­но травмувати.

 Тому перебуваючи біля залізниці слід дотримуватися таких правил:

1. Для переходу колій треба користуватись пішохідними мостами або спеціальними настилами. Перш ніж переходити колію по настилу, переконай­тесь, чи немає поблизу потяга.

 2. Хто виходить на міжколії, той ризикує потрапити лід колеса потяга, чи маневрового локомотива, що рухається.

 3. Небезпечно стояти на краю тамбура, розважатись на краю платформи чи поблизу них, ходити по коліях на перегонах, на станціях у невизначених для цього місцях.

4. Забороняється їздити на підніжках вагонів, в тамбурах і на перехід­них майданчиках, відчиняти вхідні двері вагону під час руху, ходити по коліях, по шпалах біля рейок, а також їздити велосипедом чи мотоциклом на пероні, між коліями, або в місцях дозволеного переходу.

 5. Якщо вам необхідно перейти колію, будьте обережні. Подивіться на обидва боки чи  не рухається потяг. Коли його нема, пересікайте колію під прямим кутом. Не виходьте без потреби на колії. Якщо потрібно перейти їх, переходьте лише у визначених місцях, користуйтесь перехідними містками.

6. Заходьте у вагон і виходьте з нього не під час руху потяга, а після повної зупинки. Заходити у вагон лише з боку посадочної платформи. Проїзд у пасажирських потягах дітей віком до 10 років без супроводу дорослих не допускається.

7. Коли помітили, що хтось порушив правила особистої безпеки, не залишайтесь сторонніми спостерігачами.

 

 













 












Бесіда " надання першої медичної допомоги"

  1. Як ви гадаєте що можна віднести до таких випадків? ( Роздуми дітей) Так це і опіки, порізи, ураження електричним струмом, отруєння, обмороження. Термін “травма” означає тілесне пошкодження при пораненні.При нещасних випадках дуже важливо до приїзду лікаря своєчасно надати першу долікарську допомогу потерпілому. Негайно зателефонуйте 03 та повідомте про це дорослих. У школі вам допоможе вчитель та шкільний лікар. Удома – батьки, старші члени родини. Коли ж удома нікого немає, зверніться до сусідів, зателефонуйте на роботу батькам, бабусі, іншим родичам. За місцем виникнення травматизм поділяють на: побутовий, транспортний, шкільний і спортивний.Також є вуличний, вогнепальний сільсько -господарський, виробничий, нещасний випадок на воді, задушення та отруєння. В різних випадках перша медична допомога різна. Тому запам`ятайте!
  2. 3. -Промийте рану перекисом водню. Ні в якому разі не використовуйте для цього воду. -Обробіть шкіру навколо ранки зеленкою або йодом. -Забинтуйте порізане місце або заклейте його бактерицидним пластиром. Якщо ви обпеклися -Дійте швидко і рішуче -Звільніть опечене місце від одягу -Підставте опечене місце під холодну воду і тримайте до повного припинення болю й відчуття опіку -Якщо є пухирі, не проколюйте їх. Не змащуйте обпечену поверхню жиром, мазями, не призначеними для цього. -Накладіть на опік стерильну пов’язку Якщо ви забилися -Прикладіть до місця удару холодний компрес, тримайте його до припинення болю -В таких випадках народна медицина радить прикласти до пошкодженого місця промитий листок лопуха, подорожника, капусти Як діяти при ураженні електрострумом -Звільнити людину від контакту з проводом чи приладом, який перебуває під напругою. Для цього вимкнути електрику або перерубати провід сокирою з дерев’яним держаком чи вдягнути сухі гумові рукавиці, щільно обгорнути руки сухим ганчір’ям або одягом і лише тоді визволяти потерпілого.
  3. 4. -Покласти його на спину, забезпечити доступ свіжого повітря. -Якщо людина знепритомніла, дати понюхати нашатирного спирту. -Викликати швидку допомогу. -У випадку зупинки дихання робити штучне дихання до його відновлення, поки не приїхали лікарі. Як діяти при утопленні -Потерпілого треба витягти якнайшвидше з води на берег. Покласти його животом на коліно того, хто рятує, і надавити на спину для витікання води з дихальних шляхів. Немовлят перевертають головою донизу, різко відводять нижню щелепу, щоб розкрити ротову порожнину для відтоку води -Двома пальцями, обгорнутими носовою хустинкою, швидко відчищають рот від мулу й водоростей. Негайно починають виконувати вправи для штучного дихання. Кращий спосіб – «із рота в ніс» -Для цього потерпілого кладуть на спину, голову максимально вивертають назад, підклавши під шию руки. Другу руку кладуть на лобну ділянку голови -Якщо вдихати через «ніс-рот», потрібно прикрити рот, щоб повітря не виходило через нього назад -Вдихання робиться протягом 5-6 секунд, відповідає 10-12 диханням на хвилину -Під час вдихання використовується марлева чи інші прокладки
  4. 5. Що потрібно робити при отруєнні -Для того, щоб уникнути отруєння, потрібно їсти свіжі продукти та ті продукти, які вам відомі -При найменшому отруєнні необхідно негайно звернутися до лікаря -Потрібно очистити шлунок, випити послаблююче, промити шлунок розчину питної соди або марганцівки блідо-рожевого кольору -Потерпілого покласти в ліжко, оскільки йому небезпечно ходити, вкрити ковдрою -Під час отруєння у потерпілого виникає спрага, щоб її вгамувати, потрібно пити холодну каву, молоко, міцний чай, ледь підсолену воду Якщо у вас сонячний опік -Заховайтеся в тінь -Змастіть обпечені місця протизапальним кремом чи піною -На ніч можна змастити опіки кефіром, сметаною При обмороженні -Ні в якому разі не розтирайте обморожені місця снігом! Це посилить охолодження -Негайно біжіть додому -Розітри обморожені місця чистими руками, змоченими спиртом до появи чутливості -Прийміть теплу ванну, поступово підвищуючи температуру води -Випийте гарячого чаю, молока, добре поїжте
  5. 6. Якщо потрапив сторонній предмет Трапляється, що під час гри деякі невеличкі предмети потрапляють у ніс, вуха, очі, дихальні шляхи, шлунок. 1.Якщо ви проковтнули сторонній предмет невеликого розміру і він опинився у вашому шлунку, то найчастіше за все він спокійно пройде через органи травлення, не причинивши шкоди. щоб допомогти собі, необхідно з’їсти кашу, хліб, а краще пюре з картоплі. В цьому випадку сторонній предмет огортається їжею і виводиться назовні. 2.При потраплянні стороннього предмета в ніс або у вухо не можна самому доставати його, оскільки можна травмувати ці органи. В цих випадках необхідно негайно звернутися до лікаря. 3.В разі потрапляння у вухо живої комашки потрібно: закапати в нього декілька крапель гліцерину,соняшникової олії або навіть води. Після цього нахилити голову вбік і вниз. Разом із рідиною комашка вийде з вуха. 4.При потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи виникає приступ задухи й кашлю. В цьому випадку треба нахилитися вперед і покашляти, одночасно попросивши когось із дорослих постукати вас по спині. 5.При потраплянні стороннього предмета в око, його повинен виймати лікар-окуліст. А комашку чи смітинку з ока можна дістати за допомогою чистої носової хустинки. 6.При потраплянні в око хімічних речовин, його необхідно промити великою кількістю чистої води. Після цього в око капають альбуцид та риб’ячий жир. Діти я вам розказала про заходи першої медичної допомоги . Та не все,в силу вашого фізичного розвитку, вам під силу. Тому найголовніше запам`ятайте що спочатку вам потрібно викликати швидку і попросити допомоги в дорослих, також ви можете психологічно підтримувати потерпілого та заспокоювати його. 
Інструктаж з безпеки життєдіяльності перед початком літніх                                                канікул.














Немає коментарів:

Дописати коментар